Strona główna » Rekrutacja

Rekrutacja

Zapisy

Nabór do placówek prowadzimy cały rok. Jeśli tylko posiadamy wolne miejsce, Państwa dziecko może dołączyć w dowolnym momencie. Serdecznie zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne w naszej placówce, na które prosimy umówić się wypełniając formularz zapisu. 

FAQ

Żłobki Jupi czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:30-17:30, z wyłączeniem 24.12, 2.05 i dni ustawowo wolnych od pracy. Zastrzegamy sobie także pulę 10 dni roboczych przeznaczonych na prace remontowe, organizacyjne, techniczne i nieprzewidziane okoliczności, którą dysponujemy w ciągu roku kalendarzowego. Jeśli tylko to możliwe informujemy Państwa o zamknięciu placówek dwa miesiące wcześniej. Zwyczajowo dni te są połączone z długimi weekendami, przerwami świątecznymi. W trakcie całych wakacji żłobki Jupi pozostają otwarte.

Dzieci przyjmowane są w ciągu całego roku (jeśli tylko posiadamy wolne miejsca). W celu dokonania zapisu uprzejmie prosimy o wypełnienie powyższego formularza wraz z wyborem terminu spotkania rekrutacyjnego, które odbędzie się w wybranej placówce. Po wizycie prześlemy do Państwa kluczowe dokumenty: umowę i regulamin Jupi. Ich podpisanie finalizuje proces zapisu.

W JUPI żłobku przyjmujemy maluchy od ukończenia 1 roku życia do momentu ukończenia edukacji żłobkowej (czyli 3,5 roku). 

Obowiązkiem rodzica jest podanie wszelkich informacji o zaleceniach lekarskich dziecka. Takie dane przechowywane są w bazie danych, a na ich podstawie sporządzana jest lista zasad, których opiekunowie muszą przestrzegać w pracy z dzieckiem alergicznym. Sposób żywienia dzieci alergicznych ustalany jest indywidualnie z rodzicami przy zawarciu umowy. Późniejsza modyfikacja diet wynikającą z zaleceń lekarskich, zawsze jest możliwa. Z uwagi na prowadzenie własnych kuchni na miejscu, jesteśmy w stanie starannie zadbać o każdego podopiecznego, który wymaga specjalnej diety. Nasi kucharze mają w tym zakresie doświadczenie. 

Przebywanie na powietrzu jest niezbędne do prawidłowego rozwoju dzieci, dlatego dbamy o to, by jak najczęściej wychodziły na nasz plac zabaw bądź z opiekunami spacerowały po okolicy. Dla najmniejszych pociech posiadamy 6-osobowe wózki – niezbędne dla maluchów, które nie opanowały jeszcze chodzenia. Nasze założenie to codzienny spacer, na przeszkodzie może nam jedynie stanąć wysoki poziom smogu, silny wiatr bądź ulewny deszcz. Jupiki prosimy wyposażyć w stroje przeciwdeszczowe i kaloszki, które umożliwią wyjście podczas mniej uciążliwych opadów.

W żłobku nie podaje się dzieciom lekarstw, z wyjątkiem udokumentowanych przypadków chorób przewlekłych dziecka (np. cukrzycy, astmy), kiedy występuje konieczność stałego ich podawania.

Zgodnie z naszym regulaminem, do JUPI nie można przyprowadzać dzieci z oznakami choroby. Do żłobka mogą uczęszczać tylko zdrowe dzieci. W przypadku wystąpienia symptomów chorobowych, rodzice proszeni są o niezwłoczne odebranie dziecka ze żłobka. W przypadku przyprowadzenia dziecka, którego stan zdrowia wskazuje na infekcję, opiekun grupy w trosce o bezpieczeństwo pozostałych dzieci, odmówi przyjęcia do placówki. Może także zażądać dostarczenia zaświadczenia lekarskiego, stwierdzającego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do pobytu dziecka w żłobku.

Nie, nasza placówka wymaga okazania aktualnej karty szczepień przed rozpoczęciem adaptacji.

Oferujemy dla Państwa dzieci bezpłatne 3 dni adaptacyjne

Mają one na celu zaprzyjaźnienie dziecka z naszą placówką. W tym czasie maluszek uczestniczy w zajęciach wraz z rodzicami, przyzwyczajając się do nowego otoczenia, stopniowo zyskując poczucie bezpieczeństwa a także budując więzi z kadrą JUPI.

W ramach zajęć adaptacyjnych stawiamy przede wszystkim na WSPANIAŁĄ ZABAWĘ, to ona pozwala nawiązać NOWE PRZYJAŹNIE i ułatwia łagodne przejście w nowe, JUPIKOWE środowisko. Podczas spotkań nie zabraknie wesołych piosenek, zajęć z chustą animacyjną, sportowych zabaw i smacznych przekąsek.

Adaptacja dziecka do żłobka rozpoczyna się w domu. Adaptacja to nie tylko kilka dni, które oferuje żłobek. To przede wszystkim proces, w który powinni zaangażować się rodzice na co najmniej jeden miesiąc przed pierwszą wizytą dziecka w placówce. Ta wielka zmiana, która w końcu musi nastąpić, może być lżejsza dla dziecka, jeśli tylko odpowiednio je na ten dzień przygotujemy. Wszyscy pamiętamy pierwszy dzień w nowej szkole, na obozie sportowym czy w nowej pracy… Cóż to były za emocje! A nasze pociechy? Pamiętać nie będą, ale na pewno będą przeżywać nie mniej niż my. A zatem do dzieła!

I

MAMO,TATO! ZROBIĘ TO SAM!

Stopniowe usamodzielnianie malucha buduje u niego poczucie bezpieczeństwa i minimalizuje strach, że z czymś sobie nie poradzi. Niech spróbuje założyć sobie kapcie, spodenki, czy nałożyć jedzenie na łyżeczkę. Tylko trening czyni mistrza!

II

ŻŁOBEK TO MIEJSCE PEŁNE WSPANIAŁEJ ZABAWY 

Oswajajmy malucha z placówką tworząc jej pozytywny wizerunek. Skoro mama mówi że to miejsce gdzie będę się dobrze czuł i swobodnie bawił to tak będzie! Opowiadajmy także dziecku co będzie się działo podczas jego dnia spędzonego w żłobku – jakie są zajęcia, opiekunowie, posiłki itp.

III

POZNAJMY PLACÓWKĘ I JEJ OTOCZENIE

Jeśli mieszkamy blisko żłobka, warto zabierać dziecko na regularne spacery właśnie w tę okolicę. Pokazujmy dziecku miejsca, które będzie mijać codziennie rano. Nazywajmy sklepy, przystanki, znajdźcie swoje ulubione miejsca, przy których spędzicie więcej czasu. A wspólna zabawa rodzica i dziecka na żłobkowym placu zabaw to najlepsza atrakcja oswajająca z nowym miejscem.

IV

MAMO, TATO – NIE PŁACZ!

Dzieci wyczuwają negatywne emocje. Nie przedłużajmy pożegnań, nie prowokujmy do płaczu. Nie oszukujmy dziecka słowami: ”mamusia zaraz wróci”. Starajmy się wysyłać jasne proste komunikaty w pogodnej atmosferze: „teraz będziesz się bawić z dziećmi, przyjdę po ciebie po podwieczorku. Spójrz Asia i Franek już na Ciebie czekają! Daj mamie buzi i zmykaj się bawić!”

Siebie także warto oswoić z myślą, że nasze maleństwo idzie do żłobka. Także i nam będzie łatwiej, jeśli zaangażujemy się w proces adaptacyjny!

7:30 – 8:50 przyjmowanie maluszków

 • czas na swobodną zabawę dzieci
 • indywidualne wykonywanie prac plastycznych z opiekunami
 • czytanie bajek

8:50 – 9:00 przygotowanie do śniadania

9:00 – 9:20 śniadanie

9:20 – 9:45 czynności pielęgnacyjne i higieniczne

9:45 – powitanie w kręgu

10:00 – 11:00 blok zajęć lub wyjście na dwór

11:00 drugie śniadanie

11:00 – 12:00 blok zajęć lub wyjście na dwór

12:00– 12:15 obiad: pierwsze danie – zupa

12:15 – 12:45 przygotowanie do drzemki

 • higiena i czynności pielęgnacyjne
 • przebranie się do snu
 • wyciszenie – kołysanki, czytanie bajek

12:30/45 – 14:30/45 czas na sen lub leżakowanie

14:30/45 – 15:00 czynności pielęgnacyjne i higieniczne

15:00 – 15:30 obiad: drugie danie

15:30 – 16:30 zabawy swobodne, kontynuacja programu z danego dnia, praca indywidualna z dziećmi, odbiór dzieci

16:30 – podwieczorek

16:45 – 17:30 – zabawy swobodne, odbiór dzieci

W każdej naszej lokalizacji posiadamy własną kuchnię zaprojektowaną zgodnie z zasadami GHP/GMP oraz wdrożonym systemem HACCP. Nie korzystamy z zewnętrznego cateringu, a wszystkie podawane przez nas posiłki powstają na miejscu. Dzięki temu nasze posiłki nie tracą swoich cennych wartości odżywczych, są świeże – podawane bezpośrednio po przygotowaniu, a tym samym bardzo smaczne. Nie są porcjowane – dzieci mogą zaspokoić swój apetyt według potrzeb. Odczarowałyśmy już niejednego niejadka.

Jedzenie jest zbilansowane, urozmaicone oraz zgodne z zaleceniami żywieniowymi, odpowiednimi do grupy wiekowej dzieci. Stosujemy się do zaleceń najnowszej piramidy żywieniowej WHO, która zaleca ograniczenie spożycia mięsa na korzyść warzyw. Dobór świeżych produktów opiera się o sprawdzonych dostawców oraz sezonową ich dostępność. Znacząca ich ilość posiada certyfikaty BIO i EKO. Mięso i ryby pochodzą z hodowli zrównoważonych (prowadzonych bez antybiotyków, sterydów czy hormonu wzrostu). Oferujemy diety eliminacyjne, zastępcze, a także jadłospis wegetariański.

Przykładowe menu JUPI (Maj / Czerwiec)

Poniedziałek

Śniadanie:

Jajecznica na maśle, Pieczywo mieszane, bukiet warzyw, woda

II śniadanie:

Kaszka pełnoziarnista z jabłkami, woda

Obiad:

Krem z białych warzyw, Penne z zielonymi szparagami, woda

Podwieczorek:

Wafle kukurydziane, woda

Wtorek

Śniadanie:

Kanapeczki z żółtym serem pomidorem i roszponką, woda

II śniadanie:

Jogurt naturalny z musli, woda

Obiad:

Bulion warzywny z młodą marchewką i makaronem, Pęczotto z botwinką i kurczakiem zagrodowym, woda

Podwieczorek:

Arbuz, woda

Środa

Śniadanie:

Ciemne pieczywo z wędliną z indyka zagrodowego, ogórek zielony, woda

II śniadanie:

Serek wiejski z pomidorkami cherry i szczypiorkiem, woda

Obiad:

Krem z marchwi na mleczku kokosowym, Placuszki z dorsza z puree ziemniaczanym i sałatą masłową, woda

Podwieczorek:

Słupki papryki, woda

Czwartek

Śniadanie:

Kanapki z białym serem i miodem wielokwiatowym, woda

II śniadanie:

Serek naturalny z crunchy owsianym

Obiad:

Zupa szczawiowa, Delikatne risotto porowo-ziemniaczane, woda

Podwieczorek:

Chipsy buraczane, woda

Piątek

Śniadanie:

Chleb razowy z pastą warzywną, kiełki rzodkiewki, woda

II śniadanie:

Owsianka ze śliwką, woda

Obiad:

Zupka koperkowa na rosole, Mini naleśniczki z truskawkami i serkiem mascarpone, woda

Podwieczorek:

Banan, woda

 • kapcie lub skarpetki antypoślizgowe, 
 • 2 zapasowe komplet ubranek,
 • butelkę i mleko modyfikowane, jeśli maluch korzysta,
 • smoczek, jeśli maluch korzysta,
 • kubeczek niekapek/butelka-bidon, jeśli maluch korzysta,
 • piżamkę dwuczęściową,
 • pieluszki jednorazowe, jeśli maluch korzysta,
 • środki higieniczno-pielegnacyjne (szczoteczkę do zębów, pastę, krem na odparzenia, mokre chusteczki itp.),
 • przytulak – ulubiony miś/lala
 • podpisany krem z filtrem na lato
 • krem na mróz na zimę
 • kapelusik na upały