O nas

Naszą misją jest kształtowanie
prozdrowotnych postaw od najmłodszych lat.

Zdrowie żywienie

Rodzaj i jakość żywności jaką podajemy dziecku od najmłodszych lat ma ogromny wpływ na jego rozwój i późniejsze nawyki żywieniowe. Dlatego zdecydowałyśmy się jako nieliczne placówki na własną kuchnię w każdej lokalizacji. Potrawy przygotowujemy na bieżąco i od razu serwujemy dzieciom. Produkty do każdego posiłku są świeże, starannie wyselekcjonowane, pochodzące głównie od małych, lokalnych dostawców z okolic Mazowsza. W dużej mierze są to produkty z certyfikatami BiO i EKO. Jadłospisy są bilansowane przez dietetyka dziecięcego. Stosujemy się do założeń nowej piramidy żywieniowej WHO. Samo jedzenie to jednak nie wszystko, dlatego prowadzimy warsztaty kulinarne, w trakcie których starsze dzieci w bezpiecznych warunkach uczestniczą w przyrządzaniu nieskomplikowanych potraw. 

Pod okiem fizjoterapeuty

W pierwszych latach życia dziecka, kładziemy szczególny nacisk na wzrost i sprawność malucha. Co tydzień fizjoterapeuta odwiedza nasze placówki, a w trakcie swoich wizyt prowadzi zajęcia sportowe ogólnorozwojowe. Mają one na celu przede wszystkim doskonalenie motoryki dzieci, a także stanowią cenne żródło obserwacji i podłoże do badań przesiewowych. Nasze sale wyposażone są w urządzenia i narzędzia dydaktyczne kształtujące motorykę. W sposób bezpieczny wpływamy na rozwój balansu, równowagi, koordynacji, siły i wytrzymałości.

Czas na świeżym powietrzu

Czym byłby dzień bez wyjścia na dwór? Nie straszna nam gosza pogoda, wychodzimy z założenia, że należy się odpowiednio ubrać. Spacer na świeżym powietrzu czy zabawa na placu zabaw wpisane są w nasz codzienny harmonogram. Każda placówka Jupi posiada swój własny zielony plac zabaw, a dla niechodzących maluszków mamy do dyspozycji wózki wieloosobowe. Dla bezpieczeństwa przed każdym wyjściem sprawdzamy współczynnik smogu.

Kadra

Dominika i Maria poznały się 12 lat temu. Wówczas, Maria podjęła zatrudnienie jako opiekun indywidualny nad roczną córeczką Dominiki, a 2 lata później także nad jej synkiem. W ten sposób połączyła je pasja kreowania świata dzieci, organizowania im wspaniałej i mądrej zabawy, dostarczania wiedzy i sprawowania opieki. Swój zapał przełożyły na stworzenie miejsca idealnego dla maluszków – wymarzonej placówki żłobka.

Maria Andrzejkiewicz – Dyrektorka placówek i założycielka JUPI, opiekun grupy żłobkowej i główny technolog żywienia w naszych placówkach. Absolwentka SGGW w Warszawie wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji. Zawodowy opiekun: 10 lat doświadczenia z maluchami w wieku 0 – 8 lat. Prywatnie posiada trójkę rodzeństwa. Absolwentka kursu żłobkowego. Posiada certyfikat pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci i niemowląt.

Dominika Derżecka-Szczepańska – Wicedyrektorka placówek i założycielka JUPI, organizatorka zajęć sportowych w naszej placówce.  Absolwentka AWF Wrocław i ASP Wrocław, promotorka kultury fizycznej wśród dzieci. Prywatnie mama dwójki urwisów: Marinki i Tytuska. W ramach studiów na AWF odbyła kurs pedagogiczny. Posiada certyfikat pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci i niemowląt, a także certyfikat FCE, uprawniający do nauki języka angielskiego.

Martyna Miszkiewicz-Pluta – Kierowniczka placówki przedszkola przy ul. Bobrowieckiej 10B. Psycholog dziecięcy praktykujący od 11 lat. Ponadto prowadzi własny gabinet, a wcześniej przez kilka lat współpracowała innej placówce przedszkola. Prywatnie jest mamą pierwszoklasistki 😉

Katarzyna Basara – kierowniczka i opiekunka w żłobku przy ul. Magazynowej 13, doświadczony opiekun dzieci, w naszej placówce jest niemal od samego początku czyli 6 lat. Sprawuje opiekę nad starszą grupą żłobkową, Ciocia Kasia to także nauczyciel tańca dla naszych maluchów. Absolwentka SGGW w Warszawie ze specjalizację Dietetyka. Dba także o zachowanie jakości w naszej kuchni. Wieloletnia Członkini Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Promotorka folkloru. Posiada certyfikat pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci i niemowląt.

Elżbieta Chruszczyńska – ciocio-babcia od zadań specjalnych, swoją pomocą wspiera nasze jupikowe Ciocie, a przede wszystkim doskonale gotuje w placówka przy ul. Magazynowej 13. Ciepła i pogodna osoba, kochająca dzieci, zawsze chętna do przytulenia każdego JUPIKa, co nasze smyki chętnie wykorzystują 🙂 Wiele lat pracowała w rachunkowości teraz spełnia swoją drugą pasję którą jest opieka nad dziećmi. Współpracuje z nami od dwóch lat, prywatnie babcia czwórki wnucząt, a ciocię Marysię i Kasię zna od maleńkości…

Joanna Brzozowska –absolwentka APS w Warszawie na wydziale wychowania wczesnoszkolnego i przedszkolnego. Ekspert od zajęć plastycznych dla maluchów! Mama 3 chłopców: Tomeczka, Józka i Stasia. Wspiera nas merytorycznie w przedszkolu, okazjonalnie sprawuje w nim opiekę nad naszymi JUPIkami. Posiada certyfikat pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci i niemowląt.

Martyna Musiałowska – opiekunka w placówce przy ul. Magazynowej 13, doświadczona opiekunka żłobkowa. posiada kurs opiekuna żłobkowego.

Klaudia Górniak – absolwentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, posiada prawie roczne doświadczenie w placówce żłobka z przedszkolem w Lubartowie, ma za sobą ukończony kurs pierwszej pomocy dzieci, a także liczne praktyki studenckie. Nauczyciel grupy 3-latków w naszym przedszkolu.

Remigia Dement-Żemła – ukończyła kurs pedagogiczny, niebawem broni licencjat z kulturoznawstwa. Dotychczas zdobywała doświadczenie w opiece indywidualnej nad dziećmi, gdzie odkryła pasję do pracy z nimi. Porozumienie bez przemocy i podejście bliskościowe to najważniejsze kierunki wychowawcze dla Pani Remy, która pełni funkcje opiekunki grupy przedszkolnej w placówce przy ul. Bobrowieckiej 10B.

Klaudia Furcińska – ukończyła licencjat w kierunku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, aktualnie kontynuuje studia magisterskie zaoczne. Opiekunka indywidualna z wieloletnim doświadczeniem. Opiekunka grupy maluszków.

Monika Wiatrowska – ukończyła studia magisterskie na kierunku Pedagogicznym. Posiada 6 lat doświadczenia pracy w żłobkach. Chętnie pogłębia wiedzę dotyczącą rozwoju i wychowania maluszków 0-3. Praca z dziećmi sprawia jej dużo radości i satysfakcji. Prywatnie mama 2-letniej Zochy, miłośniczka górskich wędrówek i biwakowania.

Emilia Niebrzegowska – Studentka studiów na kierunku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Kieruje się bliskościowym podejściem do dzieci, podążając za ich potrzebami. Doświadczenie zdobywała do tej pory w żłobkach, gotowa do poszerzania swojego doświadczenia i wiedzy w przedszkolu. Prywatnie ciocia dziesięciorga maluszków swojego rodzeństwa. Opiekun grupy 5-latków w naszym przedszkolu.

Natalia Filimon – Studentka trzeciego roku Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Warszawskiej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Od 3 lat pracuje z dziećmi w żłobku, oraz prywatnie w roli opiekunki. Swoją przyszłość wiąże z pracą z najmniejszymi, planuje również stale poszerzać swoje kompetencje, aby jak najlepiej zrozumieć potrzeby małego dziecka 🙂
Opiekunka grupy w w placówce przy ul. Magazynowej 13.

Emilia Baran – Studentka pedagogiki ogólnej w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Odbyła praktyki studenckie w przedszkolu z oddziałami integracyjnymi. Posiada certyfikat uczestnictwa w szkoleniu z pierwszej pomocy ze szczególnym uwzględnieniem elementów pediatrycznych. Opiekunka w grupie maluszków w placówce przy ul. Bobrowieckiej 1B.

Julia Basek – Studentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Pomoc w przedszkolu na ul. Bobrowieckiej 10B. W wolnym czasie zagłębia się w tajniki cukiernictwa.

Michalina Dębowska – Studentka logopedii na APS w Warszawie. Odbyła praktyki psychologiczno-pedagogiczne w przedszkolu, a praca z dziećmi sprawia jej wiele przyjemności, radości i satysfakcji. Opiekunka grupy w placówce przy ul. Magazynowej 13.

Katarzyna Koślacz – studentka piątego roku na kierunku psychologia dzieci i młodzieży. Oprócz bycia prywatnie ciocią i przebywania z dziećmi niemal codziennie – pracowała również rok w grupie żłobkowej mając pod opieką gromadkę dzieci od roku do 3 lat i 2 lata w przedszkolu z dziećmi od 3 do 6 lat. Dziecięca radość z małych rzeczy, energia, nawiązywanie relacji, drobne sukcesy, obserwowanie rozwoju każdego Malucha na wielu płaszczyznach to elementy, które uwielbia w codziennej pracy i motor do działania. Kasia opiekuje się grupą 4-latków w naszym przedszkolu.

Lena Khymz – nasza wspaniała kucharka i doraźna pomoc w razie potrzeby na salach.

Dawid Lawrenc – technik żywienia i usług gastronomicznych, swoje doświadczenie zdobywał w restauracjach z okolic rodzinnego domu na Mazurach. Interesuje się sportem, muzyką i czytaniem książek.